O mnie

Cześć! Mam na imię Wasilij, jestem nauczycielem języka rosyjskiego i założycielem projektu „RuClasses”. Jestem Rosjaninem i rosyjski to mój język rodzimy. Urodziłem się i mieszkam w Sankt-Petersburgu gdzie skończyłem filologię ze specjalnością „język rosyjski jako język obcy” na Rosyjskim Państwowym Pedagogicznym Uniwersytecie. Będąc w szkole zacząłem interesować się historią Polski i językiem polskim, dlatego też na uniwersytecie ukończyłem dwuletnie kursy języka polskiego i zostałem uczestnikiem polsko-rosyjskich studenckich konferencji.

Kraków 2014

Teraz mam 8 lat doświadczenia jako nauczyciel języka rosyjskiego zarówno w Polsce jak i w Rosji. W 2012 i 2013 odbywałem praktyki w wielokulturowej szkole w Sankt- Petersburgu, gdzie uczyłem rosyjskiego dzieci imigrantów. W 2013 I 2014 brałem udział w projekcie AIESEC University, uczyłem polskich studentów w Poznaniu I Krakowie. Od 2014 roku uczę rosyjskiego przez Skype.

Biegle mówię po polsku i dobrze znam trudności języka rosyjskiego, które sprawiają trudności polakom, zwracam na nie szczególną uwagę. Proces nauki języka opieram nie tylko na podobieństwach i różnicach w naszych językach, ale i na kulturze Polski i rosyjskojęzycznych państw. Staram się maksymalnie blisko zapoznać studentów z naszymi kulturowymi tradycjami.

Zajęcia prowadzone są i opierają się na indywidualnych potrzebach studenta. Dla każdego ucznia program ustalany jest personalnie w zależności od jego celi i poziomu. Razem z tradycyjnymi dydaktycznymi materiałami i podręcznikami na lekcjach aktywnie używam własne materiały a także materiały audio, video, orginalne teksty z internetu, gazet aby poznać studentów z żywym językiem rosyjskim. Główną uwagę na zajęciach stawia się na rozwój wszystkich językowych umiejętności: pisanie, czytanie, słuchanie i najważniejsze – mówienie.

Dyplomy i certyfikaty

Jak wyglądają  zajęcia?

LEKCJA PRÓBNA

• Zajęcia trwają 30-40 minut i są bezpłatne

• Odbywają się na Skype

• Cel zajęć: zapoznanie się ze mną, ocena mojej umiejętności, możliwość umówienia się na kolejne zajęcia

• Ocenię Twój poziom biegłości językowej i stworzę program nauki dostosowany do Twojego poziomu

NORMALNA LEKCJA

• Zajęcia trwają 60 minut

• Odbywają się na Skype

• Program nauczania jest dostosowany do Twoich potrzeb i zainteresowań dla każdego ucznia indywidualnie

• Długość nauki zależy od postawionych celi i postępów w ich realizacji

Opinie o zajęciach ze mną

“Witam! Uczę się języka rosyjskiego z Wasilim od czerwca 2016 i jestem bardzo zadowolona z jego umiejętności pedagogicznych. Wasilij jest super sympatycznym, cierpliwym i zawsze świetnie przygotowanym do zajęć nauczycielem. Wybiera tematy zajęć zgodnie z zainteresowaniem ucznia i zajęcia z nim nigdy nie są nudne. Gorąco polecam!”

Agnieszka Kościelniak

“Wasilij jest moim pierwszym nauczycielem rosyjskiego, który uczył mnie zupełnie od zera. Uważam, że jest bardzo dobrym i profesjonalnym nauczycielem o sympatycznym usposobieniu.Zajęcia są ciekawe i zróżnicowane, chociaż największy akcent kładziemy na mówienie. Od samego początku rozmawiamy i piszemy po rosyjsku, dzięki czemu dzisiaj, po zaledwie kilku miesiącach, mogę całkiem swobodnie odnaleźc się w krajach Wschodnich podczas moich służbowych wyjazdów.Dodatkową zaletą jest możliwość odbywania lekcji przez skype i elastyczne dopasowanie terminów zajęć do swojego grafiku.Bardzo polecam zajęcia z Wasią, ponieważ zapewniają wysoką jakość w bardzo przystępnej cenie. Połączenie lekcji z Wasią i praca własna są gwarancją sukcesu dla każdego adepta rosyjskiego języka.”

Paulina Wota

“Naukę języka rosyjskiego z Wasilim zaczełam kilka miesięcy temu, od tego czasu poczyniłam duże postępy i przypomniałam zapomniane przeze mnie słownictwo. Jestem bardzo zadowolona ze spodobu prowadzonych zajęć. Na poczatku zaczynamy od luźnej rozmowy co pozwala na praktyczne używanie jezyka i kontakt z jego potoczna forma. Nastepnie przechodzimy do zajeć teoretycznych i gramatyki. Wasilij jest zawsze świetnie przygotowany do zajęć i widać, że nauczanie innych sprawia mu przyjemność. Po tym jak tłumaczy wszelkie niejasności widać filologiczne zamiłowanie do języka! Chcialabym aby nauka innych języków sprawiała mi równie dużo przyjemności. Genialny lektor!”

Anna Maksimiuk

“Uczę się języka rosyjskiego już ponad rok z Wasilim. Z powodu mojej skomplikowanej sytuacji rodzinnej (malutkie dziecko) często musiałam zmieniać termin lekcji. Zawsze spotykałam się ze zrozumieniem z jego strony co do mojej nietypowej sytuacji i w miarę możliwości dogadywaliśmy inny możliwy termin. Lekcje same w sobie nastawione bardzo na ucznia. Ja często podawałam kwestie, które chciałam pracować, ale gdy tego nie robiłam to Wasilij przygotowywał materiał na zajęcia. Mnie osobiście zajęcia bardzo szybko mijają. Bardzo mi zależało na mówieniu po rosyjsku i z kim lepiej niż z ojczystym Rosjaninem! Polecam w 100 procentach!”

Renata Jankowska

Kontakt

Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się ze mną:

yarikov_vasiliy@mail.ru

+79500488545

yarikov_vasiliy